جراحی بینی استخوانی در شیراز | قیمت و نمونه کار

یکی از پر طرفدارترین جراحی هایی که به درمان دغدغه های زیبایی مردان و زنان در رده های سنی مختلف در ناحیه صورت می پردازد ، جراحی بینی است. بینی شما به عنوان کانونی ترین عضو صورت تان نقش مهمی در جذابیت چهره دارد و هر گونه ایرادی در آن می تواند باعث تحت تاثیر منفی قرار گرفتن زیبایی بخش های دیگر صورت شود. بینی ها اغلب بر اساس ویژگی هایشان به دو گروه بینی های گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. اگر بینی استخوانی دارید و از مشکلاتی از قبیل نامتقارن بوده ، وجود قوز روی پل بینی و سایر مشکلات در آن رنج می برید ، مطالعه این مجموعه گردآوری شده در خصوص جراحی بینی استخوانی می تواند بعنوان یک نقشه راهنما با یک آگاهی رسانی مطلوب ، شما را در مسیر رسیدن به یک نتیجه رضایت بخش راهنمایی کند. پس با دکتر رضا کبودخانی بهترین جراح بینی شیراز در این مقاله همراه باشید.

 

جراحی بینی استخوانی در شیراز - دکتر رضا کبودخانی

 

جراحی بینی استخوانی چگونه ایرادات بینی تان را رفع می کند؟

بینی های استخوانی اغلب به داشتن پوست نازک ، بافت غضروفی قوی و یک قوز یا برآمدگی مشهود بر روی پل بینی ، شهرت دارند. زمانی که تحت پروسیجر جراحی پلاستیک بینی قرار می گیرید ، پزشک ، علاوه بر شکل دادن به بینی و خلق یک فرم جذاب در آن ، ایرادات عملکردی این اندام را نیز رفع می کند. در طول پروسیجر عمل بینی استخوانی ، استخوان و غضروف ساختار بینی دستکاری می شوند تا نتیجه مطلوب در فرم بینی ایجاد شود. این تغییرات می تواند شامل برداشتن بخشی از استخوان ، کوچک کردن پل بینی ، دستکاری غضروف یا تقویت آن با فرایند گرافتینگ و شکل دادن به نوک بینی و نهایتاً ایجاد یک تقارن در بینی و خلق هارمونی بین این اندام و سایر اعضای صورت باشد. بهترین جراح بینی استخوانی شیراز بعد از بیهوش کردن بیمار ، با استفاده از دو رویکرد باز یا بسته ، و با ایجاد برش های داخلی یا خارجی متناسب با تکنیک انتخاب شده ، به اعمال تغییرات و اصلاحات در بینی می پردازد و در نهایت ، با بستن برشها با بخیه ، بینی را گچ گرفته و بیمار از اتاق عمل به اتاق ریکاوری انتقال داده می شود.

بهترین مدل بینی برای عمل بینی استخوانی

انتخاب مدل بینی مناسب برای جراحی بینی استخوانی ، امری سلیقه‌ای و شخصی است و به فاکتورهای متعددی همچون تناسب بینی با سایر اجزای صورت، سلیقه فرد، ضخامت پوست بینی و نظر جراح بینی بستگی دارد. با این حال، به طور کلی می‌توان مدل‌های بینی را به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

1. مدل طبیعی:

 • در این مدل، بینی ظاهری طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت خواهد داشت.
 •  قوس و انحنای بینی ملایم است و نوک بینی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نیست.
 •  این مدل برای افرادی که خواهان حفظ حالت طبیعی بینی خود هستند و به دنبال تغییرات ظریف و جزئی می‌باشند، مناسب است.

2. مدل فانتزی:

 •  در این مدل، بینی ظاهری عروسکی و فانتزی خواهد داشت.
 •  قوس و انحنای بینی زیاد است و نوک بینی کوچک و سربالا است.
 •  این مدل برای افرادی که خواهان ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر بینی خود هستند و به دنبال داشتن ظاهری خاص و متمایز می‌باشند، مناسب است.

3. مدل نیمه فانتزی:

 • این مدل، ترکیبی از مدل طبیعی و فانتزی است.
 •  قوس و انحنای بینی متوسط است و نوک بینی کمی کوچک و سربالا است.
 •  این مدل برای افرادی که خواهان ایجاد تعادل بین زیبایی و طبیعی بودن بینی خود هستند، مناسب است.

نکاتی در مورد انتخاب مدل بینی استخوانی 

 •  در انتخاب مدل بینی برای جراحی بینی استخوانی ، علاوه بر سلیقه شخصی، باید به تناسب بینی با سایر اجزای صورت نیز توجه کرد.
 •  مشورت با جراح و بررسی نمونه کارهای قبلی ایشان، می‌تواند در انتخاب مدل مناسب برای عمل بینی استخوانی به شما کمک کند.
 •  جراح بینی با توجه به فاکتورهای مختلفی همچون ضخامت پوست بینی، اناتومی بینی و انتظارات شما، بهترین مدل بینی را به شما پیشنهاد خواهد داد.
 •  به یاد داشته باشید که نتیجه نهایی جراحی بینی، به مهارت و تجربه جراح بینی نیز بستگی دارد.

اهداف جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی در شیراز ، با هدف زیبایی انجام می شود ولی در عین حال می تواند عملکرد بینی یعنی تنفس را نیز بهبود دهد. برخی از اهدافی که در جراحی بینی استخوانی در شیراز یا هر شهر دیگری دنبال می شود ، شامل موارد زیر می باشد:

 • تقارن : بسیاری از بیماران از وجود عدم تقارن بین بینی و سایر اجزای صورت رنج می برند. انحراف بینی ، هم اندازه نبودن سوراخ های بینی و برخی موارد دیگر ، مشکلاتی هستند که به این فاکتور نسبت داده می شوند.
 • قوز روی پل بینی : برآمدگی روی پل بینی که به قوز شهرت دارد ، بارزترین ایراد در اکثر بینی های استخوانی است و گلایه عمده اکثر متقاضیان جراحی بینی استخوانی در شیراز به شمار می رود.
 • بدشکل بودن نوک بینی : وجود غضروف اضافی در نوک بینی باعث می شود که این بخش ، آویزان یا دراز به نظر برسد.
 • کج بودن سپتوم : سپتوم تیغه جدا کننده حفره داخلی بینی است و دو سوراخ بینی را بوجود می آورد. گاهی این تیغه به یک طرف متمایل است و همین امر باعث ایجاد انحراف در بینی شده و علاوه بر ایرادات ظاهری مشکلات عملکردی را نیز در بینی موجب می شود.

چگونه برای جراحی بینی استخوانی در شیراز آماده شویم ؟

قبل از جراحی ، حتماً در فاز انتخاب جراح ، تحقیقات خود را کامل کنید تا با انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی شیراز ، دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش را تضمین کنید. حتماً در این فاز ، در جلسه مشاوره با جراح شرکت کنید. یک جراح با تجربه و ماهر ، به دقت به دغدغه ها و انتظارات بیمار از جراحی گوش می کند و پیشینه پزشکی او را با جزئیات کامل مورد بررسی قرار می دهد. برگزاری این جلسه برای پیشگیری از وقوع یک نتیجه نا امید کننده بسیار ضروری است. پزشک در این جلسه این هدف را دنبال می کند تا یک رابطه همکاری مبتنی بر اعتماد را با بیمار خود شکل دهد تا بعد از پایان سفر جراحی ، نتیجه رضایت بخش حاصل گردد. ایشان دستورالعمل هایی را در خصوص قطع موقتی مصرف برخی داروها و مکمل ها و نیز تغییر دوز مصرفی آنها در اختیار بیمار قرار می دهد. از دیگر توصیه های مربوط به فاز آمادگی قبل از عمل ، ترک مصرف سیگار و الکل است. این دو ماده ، تاثیرات منفی قابل ملاحظه ای را روی روند بهبود در دوره ریکاوری گذاشته و ترک آنها در هفته های منتهی به روز جراحی ، از توصیه های اکید پزشک است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

دوره بعد از عمل از لحظه ترک اتاق ریکاوری آغاز می شود. در اتاق ریکاوری ، بیمار چند ساعت تحت نظارت کامل قرار می گیرد تا از بازیابی تمام علائم حیاتی او و نیز قرار داشتن او در یک وضعیت صحت و سلامت عمومی مطلوب ، اطمینان حاصل شود. جراحی بینی استخوانی دارای ماهیت سرپایی است به این معنی که در روز جراحی بیمار می تواند محل درمان را به مقصد منزل ترک کند. در منزل ، مراقبت ها ، از قبل به صورت سفارشی برای بیمار توسط پزشک توصیه شده است. برخی از انها شامل موارد زیر می باشد :

 • اجتناب از خم کردن سر
 • اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی یا ورزشی که احتمال وارد آمدن فشار به بدن و بینی در آنها وجود داشته باشد.
 • دنبال کردن یک برنامه غذایی ترجیحاً مایع و نرم برای چند روز اول بعد از عمل
 • اجتناب از خوردن غذاهای شور و پر ادویه
 • قرار دادن چند بالش در زیر سر و قرار گرفتن در حالت لمیده در زمان خوابیدن
 • تمیز کردن بینی به روش آموزش داده شده توسط پزشک و مراقبت از گچ بینی در برابر خیس شدن یا تکان خوردن
 • قرار دادن کمپرس یخ خصوصاً در طول 72 ساعتاول بعد از جراحی برای کمک به کاهش و فروکش کردن سریع تر ورم و کبودی

رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی در شیراز یا هر شهر دیگری ، کمک قابل ملاحظه ای به سپری شدن دوره ریکاوری به شکل هموار و بدون عارضه خواهد کرد.

سوال شما توسط دکتر رضا کبودخانی پاسخ داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر رضا کبودخانی متخصص گوش و حلق و بینی ، فلوشیپ جراحی سر و گردن می باشند. 

روزهای یکشنبه صبح و سه شنبه صبح و عصر
شیراز ، فلکه نمازی ، کلینیک شهید مطهری